Sposoby na wymarzony urlop rodzinny – Bieszczady

Sposoby na wymarzony urlop rodzinny – Bieszczady

Kiedy słyszy się „Bieszczady” większość osób ma w wyobraźni małą, drewnianą chatkę otoczoną przez naturę. Ten region Polski kojarzymy z spokojem, wędrowaniem po połoninach i błogim odpoczynkiem od hałasu miasta i stałego pędu. Jednak Bieszczady, oprócz pięknych widoków, oferują nam również sporo atrakcji historycznych. Zaskakują wielokulturowością i mają ciekawą ofertę dla dzieci i rodziców. Można się nad nią zastanowić.

Jaka pora roku jest najlepsza w Bieszczadach?

Termin w jakim najlepiej pojechać w Bieszczady w znacznej mierze to indywidualna decyzja. Jeżeli chcemy spędzić ten okres w równowadze z dala od ludzi to najlepiej wybrać się po sezonie. Jeśli zależy nam na poznawaniu piękna przyrody warto pojechać w Bieszczady wiosną – kiedy przyroda zaczyn budzić się lub późną jesienią, kiedy cała roślinność jest przymnożona. Wczesna jesień jest również niezwykle atrakcyjna, ze względu na ogrom barw które oferuje natura. Zimą natomiast możemy poczuć się jak prawdziwi odkrywcy brodząc w śniegu i mrozie, tycząc na nowo ścieżki w zimie.

Co przyda nam się podczas wędrówki w Bieszczadach?

Jadąc w góry niewątpliwie należy wziąć wygodne pełne buty, najlepiej trekkingowe, żeby później nie stać się legendą Internetu idącą w japonkach. Naprawdę buty to podstawa, szlaki często są trudne o każdej porze roku, a odpowiednia podeszwa może ustrzec nogę przed zwichnięciem. Warto mieć ze sobą także nakrycie głowy – latem chustkę czy czapkę z daszkiem chroniącą przed słońcem, jesienią czy zimą czapkę dobraną do pory roku chroniącą przed zimnem. Niezależnie jaka jest pora roku warto mieć w plecaku płaszcz przeciwdeszczowy, ponieważ pogoda w górach uwielbia zaskakiwać. W mroźniejsze dni właściwie jest założyć bieliznę termoaktywną, która dobrze reguluje ciepłotę naszego ciała. Należy też zabrać ze sobą wodę do picia, zapas jedzenia, latarkę gdybyśmy musieli wracać ze szlaków nocy, mapę, powerbank, bo bateria w komórce nie zawsze wytrzyma tyle ile byśmy chcieli, nóż i koc termiczny, który zajmuje naprawdę mało miejsca, kosztuje grosze a może naprawdę uratować życie.

Gdzie i jakie noclegi.

Podstawą prawidłowego wypoczynku jest oczywiście nocleg https://domki.bieszczadomaniak.pl/. Bliżej centrum miasteczka lub na uboczu w zależności od upodobań. Jeśli wyruszamy na wypoczynek z dziećmi, warto ustalić, czy obiekt świadczy im specjalne atrakcje. W jednych będzie mały plac zabaw, w drugich salę zabaw z animatorem, a w gospodarstwach agroturystycznych – zwierzęta zagrodowe.

Jeśli szukacie noclegu, w którym będziecie mogli czuć się w pełni swobodnie i bez obecności innych gości leniuchować na łonie przyrody. Znajdziecie niezwykle ciekawe propozycje małych, drewnianych domków, które umożliwią przyjemny pobyt i możliwość poczuć się jak mieszkańcy tego przepięknego terenu.

Comments are closed.